LoadingLogo

MEB Bulut Uygulamalarını Kullanma

MEB Bulut uygulamaları setup dosyası şeklinde bilgisayarınıza indirilip kullanılabilen uygulamalardır. Bu nedenle yalnızca web üzerinden erişim sağlanmaktadır.

Kurumların sahip oldukları tüm mevzut ve kullanıcılara paylaşılacak olan ortak erişim içeriklerinin sisteme yüklenerek ortak erişim alanı şeklide kullanıcılara portalden sunulduğu modüldür. Bu modül üzerinden kullanıcılar veriyi değiştirmeden, eklenti yapamadan, silemeden tüm kurumsal hafızayı tarayarak erişmek istediği her türlü bilgiye kolayca ulaşmaktadır.

Tüm paylaşım ve ortak grup yönetimi bu sistem üzerinden yürütülmektedir. Kurumun kendi içerisinde ve kurum dışında yapılacak tüm ortak paylaşım yönetimi bu modül içerisindedir.

Not: DivvySearch‘de gösteriminin sağlanacağı dokümanların yükleme işlemi, yetkisi bulunan kullanıcılar tarafından (yönetim paneline erişimi olan kullanıcılar) Ortak Klasörler > DivvySearch klasörü altından gerçekleştirilmektedir.

Toplu Veri Aktarma modülü bilgisayarınızda bulunan verileri tek seferlik ve toplu olarak buluta web üzerinden erişim sağlamadan yüklemenizi sağlamaktadır.

  • MEB Bulut için kullanıcı girişi yapın.
  • Sol menüde bulunan “Uygulamalar” başlığı altından Toplu Veri Aktarma başlığına tıklayın.
  • Bilgisayarınıza inen .zip dosyasını çalıştırın.
  • Server adresi (https://), kullanıcı adı ve şifre bilgilerini girdikten sonra “Bağlan” seçeneğine tıklayın.
  • Bilgisayarınızda bulunan ve buluta aktarmak istediğiniz klasörünüzü ve sonrasında klasör içerisindeki dosyalarınızı seçin.
  • İlgili dosyaların bulutunuzda aktarılacağı alanı belirleyin. (Duvarım / Ortak Klasörler) Ana klasörün yanında bulunan + butonu ile içerisindeki alt klasörlere erişebilirsiniz.
  • “Buluta Aktar” seçeneği ile tüm dosyalarınızın buluta aktarımını gerçekleştirin.
Kullanım kılavuzu için tıklayınız.